Lai kāda arī būtu bakaras izcelsme, viens nu ir skaidrs - bakaras straujo popularitāti veicināja salīdzinoši vienkāršie noteikumi. Iesākumā dīleris izdala katram pa divām kārtīm, un par uzvarētāju kļūst tas, kurš savāc punktu kopsummu, kas tuvāka 9. Dūžiem ir viena punkta vērtība. Kārtis no 2 - 9 atbilst to nominālvērtībai, bet desmitnieki, kalpi, dāmas un karaļi ir 0 punktu vērtībā. Spēlē svarīgas ir tikai kāršu punktu vērtības, mastiem nav nozīmes. Ja spēlētāja un baņķiera kopējā kāršu vērtība sakrīt, spēlē tiek fiksēts neizšķirts. Jāņem vērā, ka rokas vērtība, gadījumā, ja tā pārsniedz 10 punktus, tiek aprēķināta, atņemot desmitnieku. Piemēram, ja roku veido 8 un 7, bakarā tās vērtība ir 5 punkti (15-10=5).
No Itālijas bakara strauji izplatījās visā Eiropā. Teju ikvienā muižā un dižciltīgo namā bija bakaras spēlei paredzēts galds. Sākās bakaras “zelta laikmets”, un spēle kļuva populāra arī citviet pasaulē, tostarp Amerikas Savienotajās Valstīs. Tur bakaru ieveda kolonisti un zeltrači. Spēle bija tik populāra, ka Napoleona laikā, kad tika aizliegtas azartspēles, bakaru spēlēja īpaši ierīkotās, slepenās istabās.
Bakaras versijas un to noteikumi
Spēlei laika gaitā ir bijušas dažādas versijas, un arī noteikumi, saprotams, ir mainījušies.
Viena no senākajām bakaras spēles versijām ir "Baccara Banque". Šī spēles versija ir balstīta uz 19. gadsimtā Francijā tik populāro Chemin de Fer. Baccara Banque spēlē viens spēlētājs kļūst par baņķieri, un pārējie spēlētāji spēlē pret viņu. Baņķieris var ņemt kārti vai apstāties, ja viņa kombinācija sasniedz 5 vai vairāk punktus. Ja baņķiera kāršu kopsumma ir mazāka par spēlētāja kombināciju, laimestu saņēm spēlētājs.
Mūsdienās vispopulārākā ir bakaras versija ar nosaukumu "Punto Banco", kurā spēlētāji spēlē pret dīleri. Šajā spēlē katrs spēlētājs liek likmes uz "Punto" (spēlētājs) vai "Banco" (dīleris). Spēles versija radās 1940-tajos Kubas galvaspilsētā Havanā.
Neskatoties uz dažādiem spēles noteikumiem un variācijām, bakara joprojām ir viena no populārākajām un aizraujošākajām kāršu spēlēm pasaulē. Tā spēlējusi svarīgu lomu arī vairākās filmās par britu slepeno aģentu Džeimsu Bondu 007.